Jacuzzi Ogrodowe - Na co zwrócić uwagę przy zakupie? ​
Jacuzzi Ogrodowe - Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Lato to czas wakacyjnych wojaży. Nie każdy jednak planuje wyjazd. Niektórzy wolą spędzić urlop w zaciszu własnego domu lub ogrodu. Doskonałym pomysłem jest wówczas zakup jacuzzi ogrodowego lub wanny ogrodowej, które uprzyjemnią chwile relaksu w gronie rodziny i przyjaciół. Balie ogrodowe mogą służyć cały rok lub sezonowo. Każdorazowo jednak wybór balii ogrodowej należy gruntownie przemyśleć, kierując się kilkoma poniższymi radami, wtedy zakupione jacuzzi będzie w pełni satysfakcjonowało użytkowników i świetnie korespondowało z ich potrzebami.

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad przestrzenią ogrodu którą chcemy zaadoptować pod  gorącą banię.  Znając możliwości z łatwością uda się dobrać idealny model. Dla osób z niewielkim ogrodem zintegrowana balia  lub wanna ogrodowa będzie optymalnym rozwiązaniem.  Balia zintegrowana ma wymiar 2m średnicy po zewnątrz, a wanna 2x2m. Piec jest wbudowany, nie wystaje poza obrys. Jeśli posiadamy ogród  o większej przestrzeni każdy model będzie odpowiednim wyborem.

Mając zamysł wyboru miejsca zainstalowania hot tub, można kierować się różnymi kwestiami, można wybrać zabudowany kąt ogrodu, gdzie będziemy mogli korzystać z uroków kąpieli z dala od spojrzeń sąsiadów lub przechodniów lub umieścić balie w bardziej centralnej części. Instalacja systemu hydromasażu wymaga podpięcia do sieci elektrycznej jednofazowej 230V.

Na jakie cechy jacuzzi ogrodowego zwrócić uwagę?

Podstawową sprawą dla wielu osób są koszty związane z zakupem i utrzymaniem. Tradycyjne wanny spa nie dość, że kosztami kilka razy przewyższają zakup wanny ogrodowej lub bali ogrodowej to w dodatku koszty eksploatacji są dużo, dużo wyższe. W jacuzzi grzałka pracuje cały czas. Generuje tym samym koszty, nawet gdy nie jest używana. Zewnętrzne gorące wanny i beczki kosztują mniej, a dają  podobny efekt.

Na rynku można jeszcze spotkać nadmuchiwane baseny i wanny. Kosztują one w granicach 1000-4000 zł – takie rozwiązania są podatne na różne uszkodzenia. Obiekty całoroczne skomponowane ze specjalnych żywic poliestrowych są droższe, jednak warto w nie zainwestować z kilku powodów. Tego typu wanny czy balie są przede wszystkim znacznie trwalsze (zapewniają długoletnią nieprzerwaną eksploatację), bardziej odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz zdecydowanie bardziej komfortowe. Korzystanie z nich wiąże się z wyjątkową przyjemnością oraz relaksem na najwyższym poziomie. Inwestycja zwraca się więc po jakimś czasie i to z nawiązką.

Wybierając balię do ogrodu, trzeba także pamiętać o innych elementach, których zapewnienie jest konieczne do prawidłowego korzystania z obiektu. Są to m.in: powierzchniowe oczyszczacze wody, pływające dozowniki chemiczne, aktywny tlen, preparaty przeznaczone do dezynfekcji powierzchni wanny ogrodowej, filtry do pomp filtrujących, uchwyty na napoje, czy wygodne zagłówki. Można zdecydować się na balię z dodatkowymi atrakcjami, jak funkcja hydromasażu, czy podwodne oświetlenie. Wybierając odpowiednią dla siebie balię drewnianą, musimy z góry przewidzieć, ile osób jednocześnie będzie z niej korzystać (zazwyczaj miejsc w balii jest od 4 do 6 we wannie są miejsca siedzące i leżące) lub zastanowić się nad liczbą dysz wodnych, w które ma być wyposażona (6 dysz montowanych w baliach, czy 10 dysz we wannach ogrodowych).

Nasze balie i wanny ogrodowe - budowa

Polecamy funkcjonalne balie z wkładami z żywic poliestrowychbalie z piecami zewnętrznymi oraz balie z piecami zintegrowanymi idealne do każdego ogrodu. Kwadratowe lub okrągłe jacuzzi posiadają eleganckie modrzewiowe obicia oraz wyposażone są w piece, i obejmy nierdzewne. Poliestrowe pokrywy są mocne i szczelne (tego typu poliester ma właściwości związane z nieprzepuszczaniem wody), a ich powierzchnia jest wynikiem wyjątkowej podatności zastosowanego materiału na specjalistyczne profilowanie.

W cenie obiektu dodajemy m.in. komin 2m, osłonę komina odpływy oraz drabinki wejściowe. Nasze wanny i balie ogrodowe są w pełni profesjonalnymi obiektami przeznaczonymi do efektywnego wypoczynku zadowolonych użytkowników. Wykonane fachowo i z dbałością o każdy detal jacuzzi ogrodowe zawodowo przechodzą najbardziej rygorystyczne testy.

Nasza oferta skierowana jest do każdego użytkownika ze względu na konkurencyjne ceny. Balie poliestrowe nie tylko mistrzowsko spełniają swe funkcje, lecz również odznaczają się stylowym designem, w pełni zaspokajając poczucie estetyki ich posiadaczy. Oferujemy w sprzedaży jacuzzi w kolorach szarym, niebieskim i białym. Wygodna drewniana drabinka pozwala na swobodne wejście do wnętrza balii, a niewielkich rozmiarów piecyk stojący z boku dodaje niekłamanego uroku.

Piec zewnętrzny jest rozwiązaniem, które pozwala na zachowanie większej przestrzeni kąpielowej w środku, więc stanowi dobrą opcję dla większej rodziny, która chce wspólnie korzystać z relaksu. Natomiast balia z piecem zintegrowanym jest dobrym wyborem dla osób, które mają ograniczone miejsce w ogrodzie ponieważ piec jest wbudowany pod balią. Lecz taka balia pomieści mniej osób.

Jak widać, wybór jacuzzi nie jest prostym wyborem, ale warto go dokonać świadomie, ponieważ to decyzja na lata. Chcesz stworzyć w przepięknej scenerii swojego ogrodu prywatne spa, zapoznaj się ze szczegółową ofertą i dołącz już dziś do grona zadowolonych posiadaczy naszych wanien i balii ogrodowych.

Scroll to Top